Przejdź do treści
Strona główna » News » Stołeczna Estrada, Wawawianki 2015, Zostań Świetlikiem na podzamczu

Stołeczna Estrada, Wawawianki 2015, Zostań Świetlikiem na podzamczu

17399_981347558563415_6574586602009352535_n

Powitanie lata coraz bliżej! Przed nami 20. edycja Wianków nad Wisłą, największej plenerowej imprezy w Warszawie. Stołeczna Estrada przygotowała dla uczestników imprezy niespodziankę najnowszej generacji – bezpłatną aplikację na smartofny. Dzięki niej wszyscy zgromadzeni na Podzamczu staną się częścią spektakularnego widowiska świetlnego. Nie czekaj – pobierz aplikację już dziś i zostań świetlikiem XXI wieku!

Najbardziej spektakularnym punktem wieczoru będzie mobilizacja świetlików na Podzamczu. O wyznaczonej godzinie wszystkie telefony z pobraną wcześniej i uruchomioną aplikacją rozświetlą się w rytm muzyki. Podzamcze stanie się areną wielkiej świętojańskiej iluminacji, którą po koncertach dopełni spektakularny pokaz sztucznych ogni. Wcześniej widzowie będą mogli przećwiczyć swoje świetlikowe umiejętności pod okiem prowadzącego i przygotować się do wspólnego show z wykorzystaniem światła i muzyki.

Aplikacja służyć będzie także jako praktyczny przewodnik po programie Wianków nad Wisłą. Dzięki niej można będzie stworzyć także unikatową galerię zdjęć ze świetlikiem świętojańskim. Specjalna zakładka „selfie” pozwoli na uwiecznienie niezapomnianych chwil podczas imprezy i podzielenie się z nimi ze znajomymi za pomocą mediów społecznościowych. Na każdym zdjęciu zagości świetlik świętojański zaskakujący zabawnymi pozami. Selfie oznaczone #wawawianki trafią do wirtualnej galerii www.wawawianki.pl, która już od ubiegłorocznej edycji wydarzenia dokumentuje jak warszawiacy świętują początek lata na Podzamczu.
Bezpłatna aplikacja przygotowana została na trzy systemy smartfonów – iOS, Android i Windows Phone przez firmę Yes We Can i MoveApp Sp. z o.o.

Szczegóły na: www.wawawianki.pl oraz https://www.facebook.com/WiankiWarszawa

Podczas Wianków nad Wisłą można będzie spróbować świetlikowych lodów. Jak smakują? Jak wyglądają? O tym można będzie się przekonać 20 czerwca w plenerowej lodziarni Palermo, która ma swój ogródek przy fontannach na Podzamczu.

Organizatorem Wianków nad Wisłą jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawa. 20.edycja imperzy odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerami wydarzenie są: PKN Orlen, PGE Polska Grupa Energetyczna, LOTTO, Tyskie.

Oficjalny profil Wianków nad Wisłą w Warszawie na portalu Facebook:
http://www.facebook.com/WiankiWarszawa?fref=ts

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1049512035062257/

Stołeczna Estrada obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia to jedna z najstarszych i najważniejszych w Polsce instytucji zajmujących się organizacją wydarzeń kulturalnych. Na w dorobku takie realizacje jak koncert Rolling Stones, recitale Marleny Dietrich i Elli Fitzgerald. Pod jej patronatem w latach 60. działały kabarety Dudek, Pod Egidą czy U Lopka. Estrada realizowała wspólnie z TVP słynne benefisy, finały “Szansy na sukces”. Wymyślał i wyprodukowała “Big Zbig Show”. Dzisiaj jej specjalnością są plenerowe widowiska,wśród nich Wianki nad Wisłą. Multimedialny Park Fontann na Podzamczu, który Estrada opiekuje się od 2012 roku to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy. Wyjątkowe pokazy z wykorzystaniem światłą, laserów i muzyki w ubiegłym roku obejrzało 800 tysięcy widzów. Nowatorski project “Rock Loves Chopin” popularyzuje twórczość Chopina w Polsce i na świecie. W centrum Warszawy od 10 lat Stołeczna Estrada organizuje Festiwal Skrzyżowanie Kultur, jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych world music.

Więcej o wydarzeniach organizowanych przez Stołeczną Estradą na: www.estrada.com.pl