Przejdź do treści
Strona główna » News » Dorwij Plażowego – video performans, Stołeczna Estrada

Dorwij Plażowego – video performans, Stołeczna Estrada

Z okazji premiery nowego programu w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie odbyły się performanse pt. “Dorwij Plażowego w Syrence. Yes We Can odpowiadało za produkcję materiału wideo, który został nakręcony i zmontowany w ciągu, kilku godzin oraz opublikowany w sieci.  Przygotowaliśmy również mechanizm oraz prowadziliśmy obsługę konkursu #ZłapSyrenkę prowadzonego w Social Media.

Szczegóły wydarzenia

W niedzielę, 1 maja, startują pokazy w Multimedialnym Parku Fontann z widowiskiem „Warszawskie syreny” ilustrowanym muzyką Jean Michel Jarre’a. Premierze towarzyszy happening „Dorwij plażowego” – po warszawskich ulicach będą krążyć Syrenki szukając drogi nad Wisłę. Bądźcie czujni!

Syrenki, czyli bohaterki pokazu w Multimedialnym Parku Fontann, postanowiły zasmakować życia w mieście. Ich towarzysze, zwani plażowymi, podróżują z nimi przez Warszawę szukając drogi nad rzekę. Jak ich rozpoznać? Przemieszczają się retro samochodami marki syrena i słuchają muzyki Jean Michel Jarre’a. Można ich złapać na targach śniadaniowych, w popularnych warszawskich kawiarniach, m.in. na pl. Zbawiciela, Saskiej Kępie oraz Nowym Świecie. Po co? By zrobić sobie wspólne zdjęcie, udostępnić w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) z hasztagiem #zlapsyrenke i wygrać komplet płyt, oczywiście z muzyką Jean Michel Jarre’a. Plażowi w syrenkach na stołecznych ulicach pojawią się w sobotę – 30 kwietnia 2016, w godz. 14.00-20. 00.

– Tegoroczna odsłona Multimedialnego Parku Fontann będzie naprawdę wyjątkowa, dlatego postanowiliśmy wciągnąć warszawiaków do wspólnej zabawy, zachęcić do wyprawy nad Wisłę – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Multimedialne widowisko „Warszawskie syreny” z muzyką Jean Michel Jarre’a oraz animacjami Pawła Piotra Przybyła i efektami wodnymi i laserowymi Łukasza Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE). Pokazy przygotowane przez Stołeczną Estradę można będzie oglądać przez całe lato. Wstęp wolny.

Kalendarz pokazów „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann:
Pokazy premierowe: 1, 2, 3 maja, godz. 21.30.
Maj, czerwiec, lipiec, sierpień: piątek-sobota, godz. 21.30.
Wrzesień: piątek-sobota, godz. 21.00.

Miejsca akcji „Dorwij plażowego w syrence” – sobota (30 kwietnia) godz. 14.00-20.00:
Kolumna Zygmunta, pomnik Kopernika, plac Na Rozdrożu,
Bistro Prosta Historia  (ul. Francuska  24),
Rue de Paris (ul. Obrońców  20),
Kosmos (pl. Grzybowski  2),
Taste Burger (ul. Przyczółkowa 400),
Targ śniadaniowy  Żoliborz (Gimnazjum nr 55, aleja Wojska Polskiego 1a),
Targ śniadaniowy  Gocław (park Nad Balatonem (przy ul. Gen. R. Abrahama),
Coffee  Karma (ul. Mokotowska 17),
Kawiarnia  Cava (ul. Nowy Świat 30).